ВИЇЗНЕ ЗАНЯТТЯ СТУДЕНТІВ-АРХІТЕКТОРІВ

19.10.2023 року для студентів групи АМ-20-1 було проведено виїзне заняття з дисципліни «Інженерне обладнання будівель». Заняття було проведено в одному із торгівельно-розважальних комплексів міста Хмельницького головним енергетиком Віталієм Мокротою та викладачем дисципліни Юлією Соколан.

На занятті студенти мали можливість ознайомитись із прокладанням інженерних комунікацій в громадських будівлях, наприклад, системи пожежного та питного водопостачання, вентиляції та кондиціонування, електропостачання, тощо.

Студенти мали змогу ознайомитись із будовою вентиляційних установок, котельні, газопостачання ТРЦ. Особливої уваги у студентів викликало мультиплікаційне приміщення, в якому відбувається управління кінотеатрами.

Враховуючи реалії сьогодення, особливу увагу було приділено забезпеченню захисту відвідувачів ТРЦ у випадку виникнення пожежі. Студенти ознайомились із основними правилами проектування евакуаційних виходів та принципом роботи спринклерноі системи пожежогасіння і димовидалення.

Частина заняття була присвячена енергозбереженню в громадських будівлях та енергоефективним архітектурним рішенням. Студенти могли наочно побачити та ознайомитись із принципом роботи теплових завіс, із особливостями проектування атрумів та іншими підходами до раціонального планування будівель з метою збільшення їх енергоефективності.

Крім того, у студентів була можливість ознайомитись із будовою дизельних генераторів, які використовувались у ТРЦ під час відключень електроенергії.

к.т.н., доцент Юлія Соколан