Виїзне заняття студентів архітекторів у Меджибіж

10 квітня відбулось виїзне заняття групи АМ-20 з дисципліни «Основи реконструкції» та «Архітектурне проєктування поселень та великих будівель і комплексів». Заняття почалось в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж». Там студенти ознайомились з історією заснування та розвитку фортеці, а також відвідали один з об’єктів, що знаходиться зараз на реставрації — палац Сенявських-Чорторийських. Екскурсію проводив Западенко Ігор Валентинович — зам директора заповідника «Межибіж» з наукової роботи, людина закохана в свою справу. Студенти змогли наочно побачити робочі моменти ремонтно-реставраційних робіт та зрозуміти складність цього процесу. Екскурсія завершилась в конференц-залі заповідника, де майбутні архітектори побачили графічне оформлення вже проведених камеральних та наукових досліджень, які були виконані, в тому числі, студентами інших українських університетів.

Далі виїзне заняття продовжилось в с. Головчинці, де знаходиться база відпочинку Хмельницького національного університету «Буревісник». Реконструкція цього об’єкту є темою курсового проєкту з дисципліни «Архітектурне проєктування поселень та великих будівель і комплексів». Проєктування будь якого об’єкту починається зі знайомства з територією, на якій його розташовано. Студенти змогли уточнити дані геодезичної зйомки, з’ясувати точки найкращого візуального розкриття, познайомитись зі станом існуючих споруд, які потребують заміни та ремонту. Головною цінністю цієї ділянки є природа — це потребує окремого ландшафтного рішення.

Дослідження проєктних проблем перед початком формування архітектурної концепції є нагальною потребою сьогодення. Використання в навчальному процесі саме такого підходу надає студентам змогу виконувати курсові проєкти на більш фаховому рівні.

Зав. каф. Архітектури та містобудування
Канд. арх., доцент Олена КОНОПЛЬОВА