Виїзне заняття студентів архітекторів у Кам’янець-Подільський

18 квітня 2024 року у Міжнародний день пам’яток та визначних місць (International Day of Monuments and Sites) студенти спеціальності Архітектура та містобудування мали чудову нагоду в рамках виїзного заняття у м. Кам’янець-Подільський відвідати захід, організований в конференц-залі НІАЗ «Кам‘янець», присвячений закриттю персональної виставки живопису «Архітектурний пейзаж» архітектора, члена Національної спілки архітекторів України, художника Віктора РУДЮКА.

Під час заходу, окрім ознайомлення з чудовими роботами живопису, студенти мали нагоду прослухати лекцію «Про архітектуру Антоніо Гауді» мистецтвознавця, кандидат архітектури, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Інни БЕРЕЗІНОЇ, де студенти ознайомились з історією зведення будинків Вісенса, Каса Міла, Кальвета, палацу Гуеля, храму святого Сімейства та іншими. Багато робіт відомого іспанця включені до Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Після завершення заходу, екскурсовод Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» Солоп Віктор Іванович провів тематичну екскурсію «Визначними місцями Кам’янця-Подільського», ознайомивши майбутніх архітекторів з історією міста та його пам’ятками культурної спадщини та відзначив про важливість збереження архітектурних пам’яток. Та навіть весняний дощ у цей день не став на заваді поглибленню знань майбутніх фахівців.

Щиро дякуємо головному архітектору м. Хмельницького Ірині ДУНАЄВСЬКІЙ, організаторам виставки живопису в НІАЗ «Кам‘янець», екскурсоводу Віктору СОЛОПУ за надану можливість взяти участь у заходах з навчальною метою наших студентів зі спеціальності Архітектура та містобудування.

Доцент кафедри архітектури та містобудування
Наталія МАШОВЕЦЬ