Вимоги до захисних споруд цивільного захисту – гостьова лекція від Андрія Савчука

30 квітня у Хмельницькому національному університеті з навчальною метою для майбутніх архітекторів, начальник відділу організації цивільного захисту населення – Савчук Андрій Володимирович, провів відкриту лекція на тему «Вимоги до захисних споруд цивільного захисту».

Цей захід важливий для студентів-архітекторів, перед якими стоїть завдання проєктувати безпечні та функціональні простори в сучасному місті. Тому, лектор ознайомив студентів з основними поняттями цивільного захисту і його важливістю в архітектурному проектуванні. Він акцентував увагу на нормативних вимогах, які необхідно враховувати при створенні захисних споруд, таких як сховище, протирадіаційне укриття, споруда подвійного призначення, первинні (мобільні) укриття та найпростіші укриття.

Важливим було ознайомлення з основними положеннями нового ДБН В.2.2-5:2023 «захисні споруди цивільного захисту», який має суттєві відмінності від попереднього, та враховує сучасні вимоги до будівництва захисних споруд із врахуванням інклюзивності маломобільного населення.

На лекції були присутні студенти різних курсів, які мали можливість задати спікеру питання та обговорити реальні кейси з проектування захисних споруд. Цей захід сприяв розширенню професійного горизонту учасників і створенню основи для міцної співпраці між університетом і державними органами у сфері цивільного захисту.

Сподіваємося, що такі заходи стануть регулярними, це дозволить значно підвищити якість освіти та допоможе студентам краще зрозуміти важливість та відповідальність при проєктуванні їх майбутніх архітектурних об’єктів.

Доц. кафедри архітектури та містобудування

Наталія МАШОВЕЦЬ