Впровадження сучасних інженерних та інформаційних технологій в навчальний процес студентів спеціальності «Архітектура та містобудування»

Від самого початку навчання студентів на спеціальності «Архітектура та містобудування» кафедрою організовується специфічне проведення низки лабораторних робіт з залученням різних спеціалістів суміжних спеціальностей. Так, до проведення лабораторних робіт з «Архітектурного матеріалознавства» викладачами кафедри були залучені інженери-будівельники міста Хмельницького.

З  жовтня 2018 року було організовано проведення лабораторних робіт з будівельного матеріалознавства на базі філії «Хмельницький державний випробувальний центр з сертифікації будівельних матеріалів» Державного підприємства “Центр з сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій”, а з 2020 року на базі лабораторного обладнання ТДВ «Хмельницькзалізобетон». Адреса підприємтва: м. Хмельницький, вул. Чорновола, 31.

Нижче фото проведення лабораторних робіт на базі філії «Хмельницький державний випробувальний центр з сертифікації будівельних матеріалів» Державного підприємства “Центр з сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій”

Частина лабораторних робіт з архітектурного матеріалознавства проводяться в аудиторії 3-112  ХНУ

Однак, для більшої зацікавленості студентів та можливостей продемонструвати технологічні процеси виготовлення будівельних конструкцій незамінним є використання в навчальному процесі співпраці з виробництвом.

Традиційно проведення лабораторних робіт на базі ТДВ «Хмельницькзалізобетон» почалося з ознайомленням з підприємством, технологіями виготовлення залізобетонної продукції, ознайомлення з обладнанням лабораторії з дослідження та сертифікації будівельних матеріалів, без якої робота підприємства стає неможливою.

Нижче наведено фотозвіт ознайомлення студентами з цехами ТДВ «Хмельницькзалізобетон» та лабораторією будівельних матеріалів.

Фотозвіт проведення лабораторної роботи з  «Архітектурного матеріалознавство» групою АМ-20-1, 26 жовтня 2022 року на базі лабораторного обладнання ТДВ «Хмельницькзалізобетон».

Визначення крупності піску до лабораторної роботи «ВИПРОБУВАННЯ ЗАПОВНЮВАЧІВ ДЛЯ ЗВИЧАЙНОГО БЕТОНУ».

Фотосесія майбутніх архітекторів після виконаної роботи

Такі дні для студентів та викладачів закарбовуються в пам’яті і є цінними не тільки як пізнавальні, а й як просто гарні моменти життя, які зараз ми почали по справжньому цінувати.