УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ АРХІТЕКТУРИ ТА МІСТОБУДУВАННЯ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «МОДЕРНІЗМ В ЄВРОПІ — МОДЕРНІЗМ В ГДИНІ»

21–23 вересня в м. Гдиня відбулась ІХ Міжнародна наукова конференція «Модернізм в Європі — модернізм в Гдині: архітектура громадських будівель у Центральній та Східній Європі в ХХ ст.», в якій взяли участь викладачі кафедри архітектури та містобудування ХНУ О. Дерябіна та. О. Конопльова. В доповідях учасників були розглянуті питання сучасного стану, збереження та реставрації об’єктів модернізму першої та другої хвиль, які збереглися в усіх європейських країнах і привертають увагу сучасних дослідників.

У конференції взяли участь науковці з Польщі, Литви, Німеччини, Нідерландів, України та Чехії, перед якими виступила з доповіддю президент Міжнародної організації з документування та збереження пам’яток сучасної архітектури (DOCOMOMO International) Ута Потгізер, яка звернула увагу спільноти на знищення пам’яток архітектури в регіонах, де відбуваються воєнні дії. Особливу увагу було приділено Україні. В межах екскурсії по місту, яке було значно зруйноване під час Другої світової війни, учасники конференції ознайомились з практичним досвідом відновлення та експлуатації в сучасних умовах пам’яток архітектури модернізму. Наступний захід відбудеться у 2025 р.

Кафедра архітектури та містобудування