СЕМІНАР АРХІТЕКТОРІВ-ПРАКТИКІВ ТА НАУКОВЦІВ

30 червня 2017 р. на базі кафедри основ проектування відбувся науково-практичний семінар «Архітектура Поділля та архітектурна освіта». Зібрання приурочено 80-річному ювілею Національної спілки архітекторів України та відкриттю в Хмельницькому національному університеті нової спеціальності «Архітектура та містобудування».

В семінарі взяли участь провідні архітектори Хмельниччини і викладачі кафедри основ проектування, відповідальної за підготовку майбутніх архітекторів. З привітальним словом до учасників від імені ректора університету професора Скиби М.Є. звернувся декан факультету інженерної механіки професор Олександренко В.П. Він підкреслив велике значення для розвитку університетської освіти нового для цілого регіону напрямку, адже бакалаврів архітектури не готують навчальні заклади не тільки нашої, а й сусідніх Тернопільської та Вінницької областей. Це вселяє надію на успішну першу вступну кампанію.

Головний архітектор області Дунаєвська І.М. звернула увагу на актуальність підготовки фахівців з вищою архітектурною освітою, оскільки більшість відповідальних працівників у містах і районах нашого краю мають освітній рівень молодших спеціалістів або вищу освіту за спорідненою, здебільшого будівельною, спеціальністю. Ірина Михайлівна розповіла про неодноразові ініціативи відділу архітектури для запровадження вищої архітектурної освіти в обласних навчальних закладах, які зрештою підтримані Хмельницькою обласною державною адміністрацією і реалізовані з ліцензуванням підготовки бакалаврів архітектури в Хмельницькому національному університеті.

Голова Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України Козюк Т.А. і члени спілки у своїх виступах розповіли про основні напрями діяльності подільських архітекторів та звернули увагу на важливість органічного поєднання теоретичного навчання з практичною підготовкою майбутніх архітекторів в творчих майстернях і проектних організаціях при роботі над реальними архітектурними проектами.

Необхідно формувати і підтримувати індивідуальну творчу манеру кожного студента через власне бачення гармонійного архітектурного середовища, окремих об’єктів та композицій. Важливим є оволодіння як різними традиційними графічними техніками передачі творчого задуму, так і сучасними комп’ютерними технологіями архітектурного проектування.

Завідувач кафедри основ проектування, доцент Дорофєєв О.А. ознайомив з навчальним планом підготовки бакалаврів архітектури, обладнанням і навчально-методичним забезпеченням кабінету архітектурного проектування. Викладачі кафедри розповіли про особливості підготовки студентів на першому курсі. Свої вітання та рекомендації учасникам семінару передали доктор архітектури, професор Шулик В.В. та член-кореспондент Української академії архітектури, доцент Негай Г.А.