Розвиток студентського стартап руху в Хмельницькому національному університеті

В Хмельницькому національному університеті підводили перші підсумки участі у пілотній програмі «Підприємницький університет». Це ініціатива мережі академічних стартап-інкубаторів YEP, що має на меті створення підприємницького руху в Україні. Протягом семестру студенти нашого університету могли навчатися на курсі  «Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами». Активна позиція нашого університету в розвитку студентського стартап руху була відмічена в листі, що надійшов на адресу ХНУ від Міністерства цифрової трансформації України та ГО «Платформа інноваційного партнерства» (YEP).

Протягом семестру команди і окремі розробники працювали над власними ідеями, опановували методику дизайн-мислення, проводили мозкові штурми та ідентифікували проблеми, шукали шляхи їх розв’язання, висували гіпотези та здійснювали їх валідацію, працювали над розробкою бізнес-моделей та створенням MVP. У програмі брали участь студенти різних факультетів нашого університету, різних курсів, різних освітніх рівнів, та всіх їх об’єднувало бажання розвинути свої підприємницькі навички та створити власний стартап-проєкт.

23.12.2020 учасники програми представляли свої напрацювання. Відкривав захід проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ Матюх Сергій Анатолійович. Представник ГО «Платформа інноваційного партнерства» (YEP!) Гусейн Гіясов привітав студентів від імені акселератора YEP! Мотиваційним спікером заходу виступила переможниця «Битви стартапів 2020» у місті Хмельницькому, випускниця ХНУ Ольга Мороз.

Оцінювали роботи студентів:завідувач кафедри менеджменту, адміністрування та готельно-ресторанної справи Йохна М.А. та координатори програми «Підприємницький університет» в ХНУ професор кафедри менеджменту, адміністрування та готельно-ресторанної справи Рудніченко Є.М., доцент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Длугунович Н.А.

До уваги присутніх були представлені наступні стартапи та бізнес-ініціативи.

Додаток для створення інтер’єру (факультет інженерної механіки: студент групи АМ-17-1 Чебан М.).

WOWDrobe – (факультет міжнародних відносин: Мамчич К., Ляскович Д., Остапчук К.)

Ретробус (факультет економіки і управління)

Аніме-кафе (факультет економіки і управління: Коротун Ю.)

Skiouros (факультет технології і дизайну:Полюхович І.)

Clothesasneonart!(факультет технології і дизайну:Бєдіна К.)

Емоції, хвилювання, радість від підтверджених гіпотез та високих оцінок проєктів, корисні поради, перші клієнти та запрошення до участі на конкурс стартап ідей від акселератора YEP! – це все відбувалося на заході. Студенти, координатори, гості заходу всі залишилися задоволеними від участі у програмі.А переможниця «Битви стартапів», координаторка Центру громадської активності в Хмельницькій області Ольга Мороз оголосила конкурс для студентів нашого університету – деталі у пості на сторінці ХНУ у Facebook (https://www.facebook.com/profile.php?id=100009450777571).

Наш університет підтверджує свою подальшу участь у програмі «Підприємницький університет». Дисципліна «Інноваційне підприємництво та управління стартаппроєктами» буде доступна для вибору студентами усіх факультетів починаючи з другого року навчання. Як показує практика, найбільш цікаві стартапи реалізують команди в складі яких присутні фахівці з різних напрямів.

Координатори програми «Підприємницький університет» в ХНУ Рудніченко Є.М., Длугунович Н.А.