ПРИЗОВЕ МІСЦЕ У АРХІТЕКТУРНОМУ ВІДКРИТОМУ- БЛІЦ КОНКУРСІ

19.10.2023 року у відділу містобудування та архітектури Хмельницької облдержадміністрації було вручено дипломи та грамоти учасникам конкурсу на кращий ескізний проект Облаштування пам’ятного місця на честь вшанування подвигу громади, учасників Революції Гідності, Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил в російсько-українській війні за незалежність, суверенітет і цілісність України по вул. Центральна в смт Ямпіль, в якому викладачі кафедри архітектури та містобудування Конопльов Олексій, Конопльова Олена та Дерябіна Ольга зайняли ІІ місце.

Головна ідеєя проєкту — єднання поколінь захисників України.

Архітектурно-просторове рішення підтримує цю ідею на декількох рівнях:

• головна алея в горизонтальній площині пов’язує пам’ятник українцям, що віддали своє життя за батьківщину у Другій світовій сійні з Місцем пам’яті Героїв боротьби за незалежність України. Це своєрідний Шлях, в якому відбито спадкоємність поколінь в бажанні боронити свою державу та до якого приєднується кожен, хто йде по цій алеї;
  • вертикальному вимірі Шлях поєднує дві піднесені площини та візуально зв’язує їх в єдине ціле завдяки флагштоку, на якому розташовано прапор України;
  • місце вшанування Героїв боротьби за незалежність України вирішено у вигляді кургану. В нашій традиції — це місце сили, яке наділено позитивною енергетикою. Це не тільки пам’ять, але й джерело віри, мужності, непохитності (незламності).

Вітаємо учасників із успішним архітектурним проектом та  бажаємо подальших творчих плідних робоіт!!!!

Кафедра архітектури та містобудування