19 березня 2021 року відбулась лекція у формі майстер-клас для студентів різних курсів освітньої програми «Архітектура та містобудування».
Майстер-клас провела начальник відділу генерального плану управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради Трімасова Юлія Олександрівна. На початку зустрічі пані Юлія розповіла колегам-студентам в чому полягає робота архітектора, що охоплює ця професія, звернула увага на те, що відділ генерального плану якраз оголосив конкурс на посаду головного спеціаліста.
істо Хмельницький, який починав свою історія як Проскурів (Плоскирів, Плоскирівці) має давню історію, але не може змагатись по архітектурним пам’яткам з такими історичними містами, як Львів, Київ, Кам’янець-Подільський. Проте наше місто має свою рідну та неповторну архітектуру, свій власний стиль.
Для Проскурова характерним є цегляний стиль в архітектурі (умовне позначення архітектури непотинькованих будівель доби історизму на зламі ХІХ та ХХ століть). Для цього стилю характерним є заміна ліпних прикрас і тиньку декором із непотинькованої цегли. Головну роль тут відіграють художні та технічні якості цегли. Зразками будівель цього стилю є переважно громадські споруди або житлові приватні будинки, що збереглись донині.
Прикладами споруд даного стилю можуть слугувати такі будинки.
Більш детально про історію міста та історичні об’єкти можна ознайомитись на сторінках історико-архітектурного опорного плану м. Хмельницького. Уся містобудівна документація міста знаходиться на геопорталі у вільному доступі.
В місті Хмельницькому розроблено дизайн-код вулиці Проскурівської.
Ця робота спрямована на впорядкування розміщення вивісок на будівлях даної вулиці. Якраз під час фотофіксації об’єктів та викреслювання фасадів будівель було звернуто увагу на їх декоративні елементи, які раніше залишались поза увагою.
Тоді виникло бажання побачене зобразити на листівках. З’явилось дві серії листівок з архітектури рідного міста: «Хмельницький, якого ми не помічаємо» та «Проскурів. Втрачене».
Далі Юлія Трімасова розповіла та показала послідовність творчого процесу з виконання даних листівок.
Два набори листівок було презентовано студентам, які найкраще відповіли на питання за темою майстер-класу.
Студенти груп АМ-17-1, АМ-18-1, АМ-19-1 та АМ-20-1, колектив кафедри архітектури та містобудування висловлюють щиру вдячність пані Юлії за цікаву й змістовну розповідь та презентацію.
Колектив кафедри архітектури та містобудування