Гостьова лекція: “Принципи безпеки у архітектурі громадських об’єктів (заклади освіти) в умовах війни та техногенних катастроф” – від аспіранта кафедри “Архітектурного проектування” Національного університету “Львівська політехніка”, архітектора, інженера-проектувальника, члена Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України Петра Івановича Думнича

01 травня 2024 року Петро Думнич провів відкриту лекцію для студентів спеціальності «Архітектура та містобудування» Хмельницького національного університету на тему безпеки в архітектурі освітніх установ під час війни та техногенних катастроф.

З огляду на сучасні виклики, з якими стикається наше суспільство, зокрема в умовах війни та техногенних аварій, питання безпеки громадських будівель, зокрема освітніх закладів, набуває особливої ваги. Петро Думнич, з багаторічним досвідом роботи в цій галузі, поділився своїми знаннями і досвідом у сфері проектування укриттів та безпечних просторів.

Лекція охопила кілька ключових питань:

• Огляд існуючих стандартів безпеки – Петро Думнич розпочав з аналізу чинних норм і стандартів в архітектурі, які стосуються безпеки громадських будівель.
  • Розгляд типових ризиків для освітніх закладів – акцентував увагу на особливостях військових та техногенних загроз, з якими можуть зіткнутися навчальні заклади.
  • Проектування безпечних просторів – архітектор представив кейси ефективних рішень для мінімізації ризиків, включно з впровадженням сучасних технологій та матеріалів, що забезпечують вищий рівень безпеки.

Також Петро Думнич наголосив на важливості інтеграції систем евакуації та шляхів екстреного виходу, особливо в проектуванні шкільних та університетських корпусів, з урахуванням можливих загроз. Важливу увагу було приділено і питанням стійкості будівель до фізичних ушкоджень.

В ході лекції студенти мали змогу не тільки слухати лектора, але й активно долучитися до обговорення через запитання та дискусії, що відбулися після основної презентації. Багато з них стосувалися практичного застосування рекомендованих підходів у реальних архітектурних проектах.

Студенти висловили слова вдячності лектору Петру Думничу та високу оцінку проведеній лекції, відзначаючи її актуальність і практичну спрямованість. Завдяки таким лекціям, студенти спеціальності «Архітектура та містобудування» Хмельницького національного університету отримують не тільки необхідні теоретичні знання, але й важливий зв’язок з практичним досвідом, що дозволяє їм краще підготуватися до майбутньої професійної діяльності в умовах, що швидко змінюються.

Доцент кафедри архітектура та містобудування
Наталія МАШОВЕЦЬ