26 квітня 2024 року доцент кафедри архітектура та містобудування Ольга Дерябіна разом зі студентами 4-го курсу спеціальності Архітектура та містобудування Мариною Потапчук та Владиславом Нікітчуком взяли участь у воркшопі від Big City Lab із безбар’єрності від Софії Брем – головної архітекторки посібника «Безбар’єрність у реабілітаційних відділеннях».
На офіційній частині обговорювали стратегію держави, найпоширеніші проблеми доступності реабілітаційних закладів, шляхи їх вирішення спільно з МОЗ, радницею-уповноваженою президента з питань безбар’єрності, Посольством Швейцарії в Україні та Світовий банком. На панельній дискусії шукали відповіді, що ж заважає реалізувати кращі практики доступності в Україні та з чим стикаються пацієнти, захисники та захисниці, лікарі та фахівці з реабілітації.
Після дискусії учасники воркшопу взяли участь у воркшопі Софії Брем за матеріалами посібника: це інтерактивні заняття, у результаті яких на практиці навчалися розбиратися у нормах безбар’єрності та принципах універсального дизайну; навчалися бачити порушення в організації просторів та розуміти, як їх виправити; впроваджувати рекомендації посібника.
По завершенню воркшопу учасник отримали друкований посібник у подарунок, також смаколики, нетворкінг з медіа, зі змінотворцями громадського та державного сектору. Хостом зустрічі стала фахівчиня з питань охорони здоров‘я, представниця Світового Банку, Ольга Фокаф.
Участь студентів-архітекторів у воркшопі «Безбар’єрність у реабілітаційних відділеннях» надала їм цінні знання та навички, які включають: розуміння важливості безбар’єрного простору, знання специфічних потреб у реабілітаційних відділеннях, співпраця та командна робота, етичне розуміння та соціальна відповідальність.
Ці знання і досвід не тільки збагачують освітній процес студентів, але й підготовляють їх до професійної діяльності, де вони будуть впроваджувати принципи інклюзивності в реальних проектах.
Кафедра архітектури та містобудування